Náš soubor

Členové studentské scény

Jaroslav Baloun

 

Aneta Klepáčová

  

Iva Kulhánková

 

Ahoj, jmenuju se Ivča, jsem Brňačka a nedávno jsem oslavila čtvrt století. Jsem týmový hráč, mám ráda lidi se smyslem pro humor, kteří si na nic nehrajou. Bez svých blízkých nedám ani ránu:) Jako koníčky mám hubdu, divadlo, lyžování na všechny způsoby, in – line brusle a výlety. Ráda zpívám, tancuju, jezdím na fesťáky, na hory a na vodu.
Ve čtrnácti jsem poprvé přišla do dramaťáku a postupně jsem zjistila, že hodně věcí, které mám ráda se tu spojují. Divadlo mi pohohlo najít samu sebe, vnímat líp pocity a odprostit se od problému. Poznala jsem díky němu úžasné kamarády jako nikde jinde. Během těch se divadlo stalo součástí mého života a doufám, že to tak ještě dlouho zůstane:)

Riki Navrátilová

Já jsem Riki a od malička jsem chtěla být kadeřnice nebo herečka. Logicky jsem tedy vystudovala střední i vysokou školu ekonomického směru :D , abych si uvědomila, že to vůbec není to, co bych chtěla dělat a rozhodla se plnit své dětské sny - začala jsem se učit na kadeřnici. K tomu se už dlouho věnuji divadlu, objevila jsem tuto divadelní společnost, začala jsem tancovat a zpívat (i jinde než ve sprše) a to je něco, co mě činí šťastnou :) Jsem hodně společenská, veselá, trochu workoholik, nemám ráda nudu (a to už vůbec ne na mých vlasech) a ráda se obklopuji stejně střeštěnými lidmi, se kterými podnikám všechny možné (a občas i skoro nemožné) věci, jezdíme na různé akce, festivaly, výlety, hory, dovolené nebo prostě jen zajdem někam na pivčo a kousek srandy :)

Bronislav Pulec

Jako malý pulec jsem přišel na svět 6.2.1987. Jako většina dětí 90tých let jsem zažil přetáčení magnetofonové pásky tužkou, diskety a telefony s točícím se číselníkem a vůbec všechny tyhle švandy. Rodičové, oba divadelníci, mě nechali namočit se do divadelní omáčky už jako robě zavinuté v plenkách a tak jsem se v ní ráchal, co to jen šlo až do svých 18ti. Tehdy se totiž rozhodlo, že budu študovanej a poslali mě na zkušenou do Brna. Bohužel mám strach z výšek, a proto jsem nedokončil ani jednu z 5 procestovaných fakult Masarykovy univerzity. Geny mě nakonec dohnali a tak jsem zakotvil v amaterské divadelní skupině SUUD, kde si realizuji svá traumata z dětství už od roku 2013. Mimo herectví se věnuju RPG hraní, Larpům a deskovkám kde to jen jde.

Vojtěch Rampula

 

Ahoj, narodil jsem se 17.7.2001 v Brně. K divadlu jsem se dostal ve 2. třídě ZŠ a MŠ Horníkova 1, kde jsem se pod vedením pana Postráneckého učil prvním krůčkům na prknech, která znamenají svět.:) V současné době také navštěvuji ZUŠ Veveří ( dramatický obor) pod vedením MgA. Aleše Kučery. Jsem empatický a zajímají mě osudy lidí. Baví mě dějepis a přírodopis. Rád chodím pěšky a pozoruji přírodu. Abych nezapomněl, musím se zmínit, že Lucka je moje herecká kolegyně ze základní školy, kdy jsem s ní hrál ve svém prvním představení s názvem Kouzelník. S Luckou jsem nebyl několik let v kontaktu. Jak už to bývá, kontakt byl obnoven a já přiveden do Veselé divadelní společnosti. :)

Monika Svobodníková

 

Franta Fiala - jako host

 

Životní filosofie vrhnout se do všeho hlavou napřed se mě drží už od malička a když se do něčeho pustím, chci, aby to za to stálo. Chci si toho na tomhle světě kulatém vyzkoušet spoustu a s tímto přístupem jsem se zamiloval do mnoha věcí (do matiky, fyziky, informatiky, šachů, hudby, tance, běhu a cyklistiky, filmů a seriálů, literatury krásné i odborné, sportu i povalování, vaření, pečení i jedení, popíjení dobrých nápojů s dobrými přáteli, vážných diskuzí i diskuzí pro diskuzi samotnou, a ujišťuji Vás, že tím můj seznam nekončí ;) ) a jednou jsem takhle narazil i na divadelnictví. Stalo se to překvapivě na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně, kde jsem si na pozvání dobrého kamaráda zapsal předmět Divadelní hra. Mojí hereckou prvotinou se tak stala role Randla Patricka McMurphyho ve hře Přelet nad kukaččím hnízdem a z herectví se díky všem těm úžasným lidem ze souboru stala vášeň. Herectvím a výřečností jsem se pak začal i živit v divadle fyziky. Postupně se mi ale začalo stýskat po prknech jako takových, tak jsem se na pozvání Broni uchýlil do péče Veselé divadelní společnosti.

Blažena Konstantinová - jako host

 

    Informace brzy doplníme...        

Jiří "George" Sklenák - jako host

 

    Informace brzy doplníme...        

Tomáš Kudlička

Tomáš Kudlička se narodil 31. 3. 1975 v Plzni. Již od mládi se věnoval divadlu, začínal ve Studiu Dům, fungujícím při Divadle Husa na provázku v Brně. Tehdy se psal rok 1991. O tři roky později již působil jako osvětlovač Národního divadla Brno. Tam ale dlouho nevydržel, protože přišla možnost hrát ve Slezském divadle Opava. Tam hrál třeba vlče v Knize džunglí nebo tambora ve Verbíři. Jelikož se ale herecký život nemůže vázat na jedno místo, o tři roky později již Tomáš hrál na prknech Městského divadla Most. Pamatovat si jej diváci mohou jako měšťana z Gogolova Revizora nebo jako komořího z Kouzelníka Žita. Nakonec na přelomu tisíciletí spojil své osudy s brněnskými scénami a dlouhých dvanáct let působil v Divadelním studiu Dialog. Po určitých neshodách v souboru nakonec společně s paní Kudličkovou Dialog opustil a spolu založili v Brně nové divadlo. Tak vznikla Veselá divadelní společnost, v jejímž vedení Tomáš úspěšně působí dodnes a navazuje tak na své dlouhodobé herecké zkušenosti.

Lektoři

Mgr. Jiří Postránecký

lektor herecké výchovy

lektor

MgA. Miluše Kudličková

lektorka herecké výchovy a textové interpretace

Paní Míla Kudličková je především zakladatelkou naší divadelní společnosti, ve které nám předává své ohromné divadelní zkušenosti. Jako studentka absolvovala herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třídě profesorů Rudolfa Jurdy a Otakara Dadáka. Tehdy se psal rok 1969. Po ukončení studia byla členkou činohry ve Slezském divadle v Opavě, kde však pobyla pouze krátce. Vzápětí dostala angažmá v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, odkud ji diváci mohou znát hned z několika slavných her, jako například z Evžena Oněgina nebo Višňového sadu. Odtamtud pokračovala její kariéra k operetě Divadla J. K. Tyla v Plzni. Tam získala role v takových kusech, jak byla Mam'zelle Nitouche, My Fair Lady nebo Veselá vdova. Další role pak přišly ve Slováckém divadle v Uherském hradišti. Máme na mysli například postavu Evy v Gazdině robě nebo roli paní Eynsford-Hillové v Pygmalionu. Od roku 1980 pak byla Miluše Kudličková čtrnáct let hlasatelkou a režisérkou Československého a později Českého rozhlasu v Brně. Posléze byla také uměleckou vedoucí amatérského studentského Divadelního studia Dialog v Brně. Po neshodách s dalšími členy tento soubor i se svým synem Tomášem Dialog opustila a společně pak založili Veselou divadelní společnost. I ve svém pokročilém věku je však paní Kudličková velmi aktivní a intenzivně se zajímá o veškeré dění v kulturní oblasti města Brna. Je to především její zásluha, že naše divadelní společnost funguje a patří jí za to nesmírný dík

MgA. Peter Kučera

lektor hlasové výchovy a zpěvu

Peter Kučera se narodil roku 1979 v Liptovském Mikuláši. Vystudoval v letech 1993 až 1999 klavír na brněnské konzervatoři a dalších šest let studoval hru na klavír na JAMU v Brně. Po celou tu dobu získával prací v oboru další zkušenosti, nejprve jako asistent sbormistra smíšeného pěveckého sboru konzervatoře, posléze hudebně spolupracoval s Divadelním studiem Dialog. Tato oboustranně přínosná spolupráce trvala celých deset let, od roku 2000 až do roku 2010.  Ke konci se Petr Kučera navíc věnoval práci sbormistra komorního pěveckého sboru Octies. V současné době spolupracuje s Veselou divadelní společností a zároveň vyučuje klavír na ZUŠ Kuřim.

PhDr. Jaroslav Someš

lektor dějin českého a světového divadla a teorie herecké tvorby

Jaroslav Someš okusil vůni jevištních prken už jako chlapec. Hrál několik dětských rolí v pražských divadlech, ve filmu i v tehdy začínající televizi. Přesto po maturitě nejprve vystudoval filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a teprve po promoci a absolvování vojenské služby se věnoval studiu herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Jeho první angažmá bylo ve Východočeském divadle v Pardubicích, pak prošel Jihlavou, brněnským divadlem Husa na provázku, k jehož zakládajícím členům patřil, a v sedmdesátých letech byl členem Divadla J. K. Tyla v Plzni ve slavné Ševčíkově éře. Z rodinných důvodů přešel v roce 1982 do Prahy, do Divadla Jiřího Wolkera, kde zůstal až do jeho zániku v roce 1998 (tehdy už pod názvem Divadlo na Starém Městě). Opět z rodinných důvodů následovala čtyřletá pauza, po níž se znovu vrátil na scénu. Byť už jako penzista, opět do plzeňského divadla. V současné době pravidelně spolupracuje s Divadlem Antonína Dvořáka v Příbrami a s pražskou Komorní činohrou, hostoval i na Kladně. S herectvím spojuje po celý život také jiné aktivity, pro plzeňské divadlo překládal a adaptoval divadelní texty, v Praze působil řadu let jako novinář, pedagog na pražské konzervatoři a také jako rozhlasový a televizní publicista. Je aktivním členem Herecké asociace, kde pracuje především v týmu Cen Thálie.

doc. Hana Halberstadt

lektorka herecké a pohybové výchovy

Hana Halberstadt je taneční pedagožka a choreografka. Tanec studovala u brněnské choreografky a pedagožky Marie Turkové. Po ukončení své aktivní taneční dráhy studovala v letech 1991–1996 obor Taneční pedagogika na DIFA Janáčkovy akademie múzických umění. Od roku 1994 působí jako interní pedagog pohybových disciplin na DIFA JAMU. Jako choreografka také spolupracuje s řadou profesionálních divadelních souborů v České republice (např. Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Divadlo u Stolu Brno, Divadlo v Dlouhé Praha, MD Zlín, SD Uherské Hradiště, MD Most, MD Kladno, KD Hradec Králové, Moravské Divadlo Olomouc a další), kde vytvořila řadu choreografií v oblasti činohry, opery i muzikálu. Od roku 2007 je vedoucí kabinetu pohybové výchovy na DIFA JAMU. V roce 2011 habilitována na DIFA.

Copyright 2017 Veselá divadelní společnost, o. p. s.
By Joomla 1.7 Templates