Připravované inscenace

Zločin v Longridge

 Studie napětí a strachu

Naše hra Zločin v Longridge je upravena režisérkou pí. Miluší Kudličkovou řadou škrtů do silně zhuštěné podoby umožňující v rychlém sledu udržovat diváka v napětí až do překvapivého konce a odhalení vraha. Konečně jde o studii napětí, jak se objevuje v podtitulu hry.

Hrají členové studentského studia Veselé divadelní společnosti o.p.s. Riki Navrátilová, Iva Kulhánková, Aneta Klepáčová, Monika Svobodová, pí. Blažena Konstantinová, p. Jiří Postránecký, Tomáš Kudlička, Franta Fiala, Jarda Baloun a Vojta Rampula. Studii napětí a strachu Zločin v Longridge bychom rádi uvedli v rámci divadelní dílny 26. ledna 2019.

Dále připravujeme

 Vedle detektivky zkoušíme pro Mistogalerii Domu Skleněná louka hudebně literární večer

Láska, poezie, hudba 

z lyrických veršů a prózy Paula  Eluarda v překladech básníka Adolfa Kroupy a Hany Hájkové. 


Zajímavostí večera je účast Kláry Němcové, posluchačky pedagogické fakulty MU, která se ujala recitace Eluardových veršů ve francouzštině, vedle člena Veselé divadelní společnosti Tomáše Kudličky, který recituje jejich český překlad.

Klavírní doprovod  autorů přelomu 19. a 20. století Claude Debussyho, Erika Satieho, Francise Poulenca, Alberta Roussela, aj. uslyšíte v klavírním provedení MgA. Petera Kučery.

 

Součástí večera je i scénické provedení Eluardovy lyrické prózy pro malé i velké diváky Perutinka, ve které uvidíte vedle Kláry Němcové a Tomáše Kudličky dívenky Aničku Höppnerovou nebo Elisabeth Elšíkovou.

 

Klavírního doprovodu se opět ujme MgA. Peter Kučera. 

 
Copyright 2017 Veselá divadelní společnost, o. p. s.
By Joomla 1.7 Templates