Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Veselá divadelní společnost přichází na brněnskou kulturní scénu

          Divadelní uskupení s netradičním názvem Veselá divadelní společnost vzniklo v roce 2011 a po dvou letech práce začíná vystrkovat růžky a prosazovat se na brněnské kulturní scéně. Členy souboru tvoří herci studentské sekce, jehož nejmladšímu členovi je 15 let, tak ostřílení zralí profesionálové.

          Společnost obecně prospěšná takové je oficiální zařazení Veselé divadelní společnosti, ale co jsou doopravdy? Sami o sobě říkají: „Jsme veselá společnost s ambiciózním posláním. Doplňujeme si vzdělání tam, kde se nám ho v životě nedostává. Naší prioritou je kvalita slova a to hlavně slova mluveného. A když z našich nápadů vznikne jevištní tvar – tím lépe. Chceme si hrát se slovy a hrát slova pro lidi. Jsme především společností studentskou, ale nebráníme těm starším, aby mezi nás pronikli. Zdokonalovat se je totiž úkol trvalý a hledání je smyslem života do posledních dnů. Chceme se umět dobře vyjadřovat, sdělovat správně své myšlenky, umět se dobře pohybovat, tančit, ale i zpívat. Kdo mezi nás přijde, nebude litovat, ale bude muset „makat" a to hlavně na sobě.

          Veselé divadlo, jak o sobě někdy sami členové souboru říkají, založila MgA. Miluše Kudličková spolu s Tomáše Kudličkou a tím navázali na své dlouholeté působení v Divadelním studiu Dialog. Záměrem společnosti není jen rozdávat radost pomocí divadla, ale také vzdělání, proto značnou část souboru tvoří studenti a zájemci o herectví, kteří se pod vedením profesionálních lektoru zdokonalují v herectví, interpretaci textu, uměleckém přednesu, pohybu, zpěvu a tanci. Divadlo nemám domovskou scénu a proto ho můžete vidět hostovat v klubech, divadlech a kavárnách po celém Brně.

          Ve studentské sekci vznikli již představení Peníze nebo láska aneb Vojtovy lapálie, bývalého člena souboru, studenta brněnské přírodovědecké fakulty Václava Paclíka. Aktuálně hrají inscenaci Uspávanky, brněnského básníka Jana Skácela s hudbou prof. Miloše Štědroně a také grotesku o lidském hyenismu, jako variaci na hru Leonida Andrejeva v úpravě dramaturga Dana Koryčanského Láska k bližnímu.

          Ve spolupráci s profesionálními herci Janou Fajtovou a Jiřím Postráneckým, vznikla hra Venuše a Adonis, kterou uvedli aktuálně k letošnímu shakespearovskému výročí. V současné době zkouší hru Jak stvořit ženu s podtitulem…­.muzikál od antiky k dnešku podle Pygmalionu G.B. Shawa a muzikálu My Fair Lady a také Literární kabaret z Knihy apokryfů Karla Čapka a písniček J. Suchého a J. Šlitra.

Michal Drtina

Copyright 2017 Veselá divadelní společnost, o. p. s.
By Joomla 1.7 Templates