Pořádáme druhý divadelní workshop Brno

Herec, který se přestal zlepšovat, není dobrý herec. Jako v každé jiné profesi, i v divadle je potřeba se soustavně rozvíjet, vzdělávat a hlavně nikdy nepřestat pracovat. Zkrátka, nepolevit a snažit se poctivě pořád dál s neutuchajícím nadšením. Kromě praktických zkušeností jsou totiž neocenitelné i teoretické vědomosti nebo konzultace se zkušenými odborníky. Abychom mladým, talentovaným hercům v jejich rozvoji trochu pomohli, připravili jsme pro ně na sobotu 25. listopadu 2017 v Klubu Leitnerka divadelní workshop, kde budou mít příležitost své herecké schopnosti ještě zlepšit.

Jaký bude program?

Program divadelního workshopu je jasně daný – začátek je plánován na sobotu 25. listopadu v 10:00 dopoledneKlubu Leitnerka. Čekají na vás lekce zkušených lektorů, kteří vám předají spoustu teoretických i praktických poznatků ze svých oborů:

  • Lekce herecké výchovy – interpretace textu, vytváření a řešení situací, výrazové prostředky, tvorba postav
  • Lekce hlasové výchovy a zpěvu – dechová cvičení, práce s bránicí, intonace, zpěv
  • Pohybová cvičení –  základy jevištního pohybu, rytmická cvičení, kondiční cvičení, situační pohyb, výrazový tanec
  • Vybrané kapitoly divadelní teorie – dějiny divadla, zasazení do historického kontextu, konkrétní díla a autoři
 
O našich lektorech se můžete dočíst něco málo v rubrice „Náš soubor“. Ve večerních hodinách pak můžete shlédnout ukázku scénického čtení ze hry Tennessee Williamse Skleněný zvěřinec. Ta by měla svým obsahem podnítit následnou diskuzi s aktéry čtení, psychologem a sociologem. Má mladý umělec právo na „splnění svého snu, který by měl být dovolen a měl by být...“?

Co udělat pro účast?

Na divadelní workshop je potřeba se dopředu přihlásit. Přihláška je ke stažení na adrese http://divadelniworkshopbrno.webnode.cz/ a je nutné ji předem odeslat na mail našeho divadla (v rubrice „kontakt“ nebo na výše zmíněné stránce). K přihlášce náleží také účastnický poplatek, který činí 500 korun. Peníze zasílejte prosím společně s přihláškou předem (na účet 2800475556/2010, Fio banka a.s.). Jako variabilní symbol uveďte datum odeslání přihlášky a do poznámky napište své jméno a "workshop". Bez těchto náležitostí nelze vaši účast na workshopu zaručit. A co dál? Sbalte si 25. listopadu ráno dobrou náladu, všechno své nadšení pro divadlo a spoustu úsilí a přijďte v 10:00 do Klubu Leitnerka. Nejsnazší spojení je tramvají z hlavního nádraží na zastávku Hybešova, odkud je to na Leitnerku pár kroků. Případně můžete vystoupit na zastávce Soukenická, odkud je to asi pět minut pěšky.

Přijďte, těšíme se na vás!

Copyright 2017 Veselá divadelní společnost, o. p. s.
By Joomla 1.7 Templates